بایگانی

Tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit amet risus.

درباره مقصد

درباره آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری وسیع است که تنوع زیادی از نظر فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری دارد. بدون برنامه‌ریزی صحیح و اطلاعات قبلی نمی‌توان به این کشور دیدنی و بزرگ سفر کرد.لسوتو (Lesotho) یک کشور کوچک محصور در خشکی است که داخل خاک آفریقای جنوبی واقع شده است. در واقع تمام مرزهای این کشور با خاک آفریقای جنوبی احاطه شده است و برای رسیدن به آن راهی جز سفر زمینی از آفریقای جنوبی نیست.آفریقای جنوبی بیست‌و‌پنجمین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت خشکی و بیست‌و‌چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است که جمعیتی چندملیتی و متنوع دارد. علاوه بر تنوع قومی و نژادی که در جمعیت آفریقای جنوبی وجود دارد، جاذبه‌های طبیعی این کشور هم تنوع شگفت‌انگیزی دارند که در دنیا بی‌نظیر است.

بهترین زمان برای سفر به آفریقای جنوبی

چهار فصل با آب‌وهوای متفاوت در آفریقای جنوبی وجود دارد: تابستان (از دسامبر تا مارس)، پاییز (از آوریل تا مه)، زمستان (از ژوئن تا آگوست) و بهار (از سپتامبر تا نوامبر).

با وجود این، به دلیل وسعت این کشور، فصل پرگردشگر در آفریقا وجود ندارد و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید برنامه‌ی سفرتان را تنظیم کنید. یا با توجه به برنامه‌ای که در نظر دارید، زمان مناسب را انتخاب کنید.

در یک سفر کوتاه، امکان بازدید از همه‌ی جاذبه‌های این کشور و سر زدن به گوشه‌وکنار آن وجود ندارد. با وجود این می‌توانید چند منطقه را از قبل انتخاب کنید و برای سفر به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. اگر سفر طولانی‌تری دارید می‌توانید به بخش‌های مختلف سر بزنید ولی در این صورت نمی‌توانید مناطق مختلف را کامل ببینید و از جاذبه‌های آن لذت ببرید.

استان کیپ غربی (Western Cape) که در سواحل جنوب غربی آفریقای جنوبی واقع شده است، تابستان‌ها میزبان تعداد زیادی از گردشگران بین‌المللی است. به همین دلیل، قیمت مراکز اقامتی در این منطقه در طول تابستان به مقدار قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند. حتی گاهی اوقات این افزایش قیمت به ۷۰ درصد نسبت به سایر ایام سال می‌رسد.

فراموش نکنید که تابستان‌های آفریقای جنوبی بسیار گرم و سوزان است. اگر می‌خواهید از گرمای هوا فرار کنید و آب‌وهوای مطبوعی را در نواحی ساحلی تجربه کنید، بهترین زمان برای سفر، اوایل آوریل است یعنی فاصله‌ی بین تابستان و پاییز.

نکات مهم

چهار تا شش هفته قبل از خروج از کشور، واکسن‌های لازم برای این سفر را تزریق کنید.

تمامی داروهای مورد نیازتان به همراه نسخه‌ی پزشک را همراه ببرید. بیمه‌ی مسافرتی مناسب تهیه کنید؛ بیمه‌ای که انواع مشکلات و بیماری‌ها را پوشش دهد. مدارک مرتبط با بیمه و سوابق پزشکی را همراه ببرید.

آفریقای شمالی به داشتن نرخ بالای جرم و جنایت مشهور است. بنابراین در سفر به این کشور مراقب باشید. توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرید. محل اقامت و فعالیت‌های خود را به یک نفر اطلاع دهید. به غریبه‌ها اطمینان نکنید. رایگان‌سواری را فراموش کنید به خصوص شب‌ها. رایگان‌سواری یا هیچ هایکینگ (hitchhiking) سوار شدن بر خودرو یا کامیون عبوری به قصد سفر و بدون پرداخت کرایه است. مراقب وسایل و اشیای قیمتی خود باشید.

محبوب ترین مقصدها

  • رم
    از   1190 یورو

آخرین اخبار

درباره ما