بایگانی

Tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit amet risus.

درباره مقصد

کشور مالدیو

کشور جزیره ای مالدیو در اقیانوس هند قرار دارد و پایتخت آن ماله است. این مجموعه جزایر در جنوب غربی کرانه های هندوستان قرار گرفته است . مالدیو دارای ۱۱۹۲ جزیره ی مرجانی کوچک ، مسطح و کم ارتفاع است که تنها ۲۰۲ جزیره از این جزایر مسکونی است . مساحت مالدیو روی هم رفته ۲۹۸ کیلومتر است و تنها ۳۰۰ درصد از کل قلمرو مالدیو را پوشش می دهد.

مالدیو

هر یک از این جزایر کمتر از ۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارند. مالدیو تپه ماهور و رودخانه ندارد. دارای سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل است. در مالدیو هر جزیره یک هتل دارد و تمام امکانات رفاهی در آن جزیره وجود دارد و به نوبه ی خود هر جزیره یک شهر کوچک است.

مالدیو

تردد بین این جزایر از طریق قایق صورت می گیرد که یکی دیگر از جاذبه های مالدیو است . در مسیر قایق ها می توانید شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را از نزدیک ببینید. برای طی کردن مسافت های طولانی تر می توانید از هواپیماهای دریایی استفاده کنید.

حمل و نقل

مالدیو

در مالدیو حمل‌ونقل ارزان است. متاسفانه قایق‌های محلی با برنامه نامنظمی حرکت می‌کنند ولی هزینه برای یک گشت سه ساعته بیشتر از ۲ الی ۴ دلار (۶,۵۰۰ الی ۱۳,۰۰۰ تومان) نمی‌شود. برای قایقی از فرودگاه «ماله» به داخل شهر ۰/۶ دلار (۲,۰۰۰ تومان)، برای قایق از «ماله» به مافوشی ۳ دلار (۱۰,۰۰۰ تومان)، برای قایق از مافوشی به فولیدهو ۴ دلار (۱۳,۰۰۰ تومان) و برای قایق از مافوشی به گورایدهو ۲ دلار (۶,۵۰۰ تومان) پرداخت کردیم

نکاتی که در مورد مالدیو باید بدانید:

مالدیو

طول پرواز از تهران تا ماله صرف نظر از زمان ترانزیت در دوحه و یا سایر موارد حدود ۶ ساعت می باشد.

اختلاف ساعت ماله با تهران ۱٫۵ ساعت جلوتر از تهران است.

زبان رسمی مالدیو، زبان دیوهی است که زبانی از خانواده هندوآریایی بوده و با زبان سینهالی (زبان رسمی سری لانکا) هم‌خانواده است.

واحد پول مالدیو روفیا است.

مذهب اصلی مردم مالدیو مسلمان سنی است و اسلام دین رسمی این کشور است.

در هنگام ورود به این کشور وسایل شما بوسیله ی اشعه ی ایکس کنترل می شود و از واردات مشروبات الکلی ، گوشت خوک و تصاویر پونوگرافی به شدت جلوگیری می شود.

هنگام خروج از این کشور دقت داشته باشید که خارج کردن شن و ماسه و صدف دریایی از این کشور ممنوع است.

شماره تلفن ۱۱۲ را برای دسترسی به اولین مرکز امداد بخاطر داشته باشید.

محبوب ترین مقصدها

  • رم
    از   1190 یورو