بایگانی

Tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit amet risus.

درباره مقصد

درباره رم : پایتخت کشور ایتالیا

شهری که بر روی تاریخی چند هزارساله بنا شده، یکی دیگر از شهر‌های ایتالیا است که در بخش مرکزی و غربی این کشور قرار دارد. این شهر برای چندین قرن مرکز توجهات جهان بوده و اکنون نیز آرزوی هر گردشگری است که به این منطقه سفر کند. در رم بنا‌های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که همگی می‌توانند دروازه‌ای برای گردشگران باشند تا اطلاعات خود را در خصوص تاریخ اروپا تکمیل کنند.

رم-ایتالیا

 

 

اطلاعات اصلی رم :

زبان : ایتالیایی

واحد پول : یورو

 رم-ایتالیا

 

هزینه حمل و نقل

در رم انواع مختلفی از بلیت‌های حمل‌ونقل وجود دارد:

بلیت های یک سفره با نام biglietto  semplice B.l.T که تنها ۷۵ دقیقه اعتبار دارند و قیمتشان ۱.۵ یورو است.

بلیت های یک روزه با نام biglietto giornaliero B.l.G که یک روزه ( ۲۴ ساعت ) اعتبار دارند و قیمتشان ۶ یورو است.

بلیت های سه روزه با نام  biglietto per 3 giorni B.T.l  که سه روز اعتبار دارند و برای گردشگران مناسب هستند و برای خرید آنها باید ۱۶.۵ یورو پرداخت کرد.

بلیت های هفت روزه با نام  biglietto settimanale C.l.S  که یک هفنه اعتبار دارند و قیمتشان ۲۴ یورو است .

 

 رم-ایتالیا

 

بازدید از شهر واتیکان

موزه واتیکان (Vatican Museums) که یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است در سال ۱۵۰۶ تاسیس شد . موزه واتیکان یکی از دیدنی‌های اصلی شهر واتیکان است. این موزه که آثار هنری و تاریخی بی‌نظیری را که مرتبط با مسیحیت و مذهب کاتولیک است در خود جای داده، سالیانه پذیرای حدود ۴ میلیون بازدید کننده است. این موزه در سال ۱۵۰۶ میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شد. موزه‌ واتیکان ساختمانی در داخل کشور واتیکان است که شامل چند مجموعه موزه‌ است و از بخش‌های متنوعی تشکیل شده و آثاری از تمدن‌های مختلف در بر دارد.
واتیکان-رم-ایتالیا

گشت و گذار در استیا آنتیکا (ostia Antica)

استیا آنتیکا یک منطقه باستانی در رم است که ویرانه‌هایی از آن باقی مانده و البته ساختار بسیار پیچیده‌ای دارد. گردشگران می‌توانند چندین ساعت در خیابان‌های قدیمی آن گردش کنند و به تماشای خانه‌ها و فروشگاه‌های آن زمان بپردازند.

 

استیا آنتیکا-رم-ایتالیا

 

بازدید از پانتئون (pantheon)

معبد پانتئون در ایتالیا که به معبد رومی نیز شهرت دارد ، یکی از معابد معروف در کشور ایتالیا و شهر رم  می باشد.معبد پانتئون از جمله بزرگترین گنبد های در دنیا و از شگفتی های معماری بحساب می آید تا جایی که یکی از با نفوذ ترین و پر آوازه ترین بناهای معماری در تاریخ بحساب می آید.ساخت این معبد در حوالی سال ۱۲۵ میلادی باز می گردد که دارای ظاهری مدور و گنبدی شکل است که در جلوی آن یک رواق بشکل مستطیل قرار دارد که احتمال می رود پس از بنای این معبد ساخته شده و البته زیاد سنخیتی از نظر ظاهری با خود بنا ندارد

 

پانتئون-رم-ایتالیا

 

بازدید از آمفی تئاتر کولوسئوم (colosseum)

آمفی تئاتر بیضی شکل کولوسئوم بزرگ‌ترین بنای ساخته شده‌ی جهان در نوع خود محسوب می‌شود که در ساخت آن از مصالحی همچون بتن و ماسه شن استفاده شده است. این بنای باشکوه تحت نظر امپراطور ” تیتوس فلاویوس وسپاسیانوس” در سال ۷۲ پس از میلاد درست در سمت شرقی فروم رومی ساخته و حدود ۸ سال بعد و در زمان فرمانروایی جانشین و پسر بزرگش ” تیتوس فلاویوس سابینوس وسپاسیانوس” تکمیل شد

 

کولوسئوم-رم-ایتالیا

 

بازدید از پله های اسپانیایی (Spanish steps)

Spanish Steps یک راه‌پله بزرگ و بلند است که در رم و Pizza di Spagna واقع شده است. این راه‌ پله در سال ۱۷۲۰۰ ساخته شده و در بین مردم محبوبیت بسیاری دارد و افرادی هم در این منطقه به تماشای رفت‌وآمد مردم می‌نشینند.

 

پله های اسپانیایی-رم-ایتالیا

 

تماشای آب نمای تروی (Trevi)

آبنمای دختر دوشیزه با فواره تروی یکی از آبنمای شهر رم است در حدود ۲۵۶ سال پیش در ۳۵ کیلومتری شرق شهر روم ساخته شده است ، ارتفاعش ۲۶٫۳ متر و ۴۹٫۱۵ متر هم پهنا دارد و همچنان میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند

 

تروی-رم-ایتالیا

 

نقاط مورد علاقه

محبوب ترین مقصدها

map sidebar